MSA Sporskifte Holding ApS
CVR 43 40 69 65 · Brønshøj · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MSA Sporskifte Holding ApS har CVR-nummer 43406965. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tårnhusstræde 22, 2. tv, 2700 Brønshøj. Stiftet: 20. juni 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. januar 2025 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -11.253 kr., årets resultat 91.223 kr., egenkapital 424.990 kr., aktiver i alt 481.056 kr. Soliditetsgraden på 88,3 % er lavere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 91.223 kr. er højere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MSA Sporskifte Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tårnhusstræde 22, 2. tv, 2700 Brønshøj
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 20 Jun 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage formueforvaltning, udlejningsvirksomhed og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-01-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43406965 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tårnhusstræde 22, 2. tv, 2700 Brønshøj
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
21,5%
▼ 5,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
6,64
▼ 5,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
88,3%
▼ 10,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
0,0%
▲ 0,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.253 | -8.232 | -7.934 | -7.595 |
| Resultat før skat | 88.747 | 91.233 | 91.752 | -7.699 |
| Årets resultat | 91.223 | 91.233 | 91.752 | -7.699 |
| Egenkapital | 424.990 | 333.767 | 303.534 | 270.682 |
| Aktiver i alt | 481.056 | 338.767 | 308.846 | 278.381 |
| Omsætningsaktiver | 182.675 | 60.386 | 30.465 | — |
| Kortfristet gæld | 27.500 | 5.000 | 5.312 | 7.699 |
| Gæld i alt | 56.066 | 5.000 | 5.312 | 7.699 |
| Soliditetsgrad | 88.3% | 98.5% | 98.3% | 97.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mohamed Suleban Ali Siden 20 Jun 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Mohamed Suleban Ali Siden 20 Jun 2022Direktør
Produktionsenheder
1MSA Sporskifte Holding ApS
P-nr. 1028434576
Tårnhusstræde 22, 2. tv, 2700 Brønshøj
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -8.286 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -7.936 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -7.699 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MSA Sporskifte Holding ApS (CVR 43406965)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- Edvars & Edvars Holding ApS Holbæk
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udlejningsvirksomhed, varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.