&Rasmussen ApS
CVR 43 40 86 58 · Nykøbing Sj · Computerprogrammering · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
&Rasmussen ApS har CVR-nummer 43408658. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Computerprogrammering (branchekode 621000). Adresse: Snedkerkrogen 8, 4500 Nykøbing Sj. Stiftet: 26. juli 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 362.782 kr., årets resultat 20.336 kr., egenkapital 16.615 kr., aktiver i alt 135.234 kr. Soliditetsgraden på 12,3 % er lavere end hos 72 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 20.336 kr. er højere end hos 58 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 11 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som &Rasmussen ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Computerprogrammering (621000)
- Adresse
- Snedkerkrogen 8, 4500 Nykøbing Sj
- Kommune
- ODSHERRED
- Antal ansatte
- 1
- mail@ogr.dk
- Stiftet
- 26 Jul 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- handel, forestå EDB undervisning og servicering samt afvikling af kursusvirksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-07-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43408658 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Snedkerkrogen 8, 4500 Nykøbing Sj
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
122,4%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,28
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
12,3%
▲ 14,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
143,2%
▲ 143,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4771 virksomheder i «Computerprogrammering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 362.782 | 407.401 | 530.244 |
| Resultat før skat | 20.336 | -44.981 | 10.050 |
| Årets resultat | 20.336 | -47.090 | 3.346 |
| Egenkapital | 16.615 | -3.745 | 43.346 |
| Aktiver i alt | 135.234 | 215.186 | 268.383 |
| Omsætningsaktiver | 135.234 | 203.902 | 245.817 |
| Kortfristet gæld | 105.902 | 218.931 | 225.038 |
| Gæld i alt | 118.619 | 218.931 | 225.038 |
| Soliditetsgrad | 12.3% | -1.7% | 16.2% |
| Ansatte (gns.) | — | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Finn Rasmussen Siden 26 Jul 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Finn Rasmussen Siden 26 Jul 2022Direktør
Produktionsenheder
1&Rasmussen ApS
P-nr. 1028437419
Snedkerkrogen 8, 4500 Nykøbing Sj
Computerprogrammering (621000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -40.540 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 37.238 DKK | 8.184 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: &Rasmussen ApS (CVR 43408658)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver afvikling, kursusvirksomhed, servicering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.