RaViAn Holding ApS
CVR 43 41 71 69 · Vodskov · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RaViAn Holding ApS har CVR-nummer 43417169. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Halsvej 215, 9310 Vodskov. Stiftet: 1. august 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.849 kr., årets resultat 141.151 kr., egenkapital 33.658 kr., aktiver i alt 38.658 kr. Soliditetsgraden på 87,1 % er lavere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 141.151 kr. er højere end hos 59 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RaViAn Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Halsvej 215, 9310 Vodskov
- Kommune
- AALBORG
- Stiftet
- 1 Aug 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt anden form for investering og virksomhed, der efter det centrale ledelsesorgans skøn er forbundet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-08-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43417169 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 98450083F3A7D21K1510
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Halsvej 215, 9310 Vodskov
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
419,4%
▲ 300,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,73
▼ 2,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
87,1%
▼ 7,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
197,1%
▲ 197,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.849 | -2.500 | -7.500 |
| Resultat før skat | 141.151 | 47.507 | -7.500 |
| Årets resultat | 141.151 | 47.507 | -7.500 |
| Egenkapital | 33.658 | 40.007 | 32.500 |
| Aktiver i alt | 38.658 | 42.507 | 35.000 |
| Omsætningsaktiver | 3.658 | 7.507 | — |
| Kortfristet gæld | 5.000 | 2.500 | 2.500 |
| Gæld i alt | 5.000 | 2.500 | 2.500 |
| Soliditetsgrad | 87.1% | 94.1% | 92.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rasmus Visti Andersen Siden 1 Aug 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Visti Andersen Siden 1 Aug 2022Adm. dir.
Produktionsenheder
1RaViAn Holding ApS
P-nr. 1028448984
Halsvej 215, 9310 Vodskov
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -2.493 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -2.500 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RaViAn Holding ApS (CVR 43417169)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ledelsesorgans, centrale, form.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.