Pilemand 2022 ApS
CVR 43 43 40 39 · Rødby · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Pilemand 2022 ApS har CVR-nummer 43434039. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Vestergade 97B, 4970 Rødby. Stiftet: 9. august 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 12. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.757.723 kr., årets resultat 251.349 kr., egenkapital 2.168.708 kr., aktiver i alt 2.964.992 kr. Soliditetsgraden på 73,1 % er højere end hos 88 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 251.349 kr. er højere end hos 75 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 22 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Pilemand 2022 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Vestergade 97B, 4970 Rødby
- Kommune
- LOLLAND
- Antal ansatte
- 12
- Telefon
- 30632556
- info@pilemand.as
- Stiftet
- 9 Aug 2022
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- tømrer- snedkervirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-12-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43434039 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- ✓ Kan modtage e-fakturaer
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vestergade 97B, 4970 Rødby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
11,6%
▼ 20,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,80
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
73,1%
▲ 7,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-66,3%
▼ 66,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.757.723 | 4.811.092 | 8.350.866 |
| Resultat før skat | 330.903 | 968.194 | 1.987.657 |
| Årets resultat | 251.349 | 745.548 | 1.511.810 |
| Egenkapital | 2.168.708 | 2.317.359 | 1.591.810 |
| Aktiver i alt | 2.964.992 | 3.510.321 | 3.340.009 |
| Omsætningsaktiver | 1.417.668 | 1.958.335 | 2.099.275 |
| Kortfristet gæld | 786.295 | 1.074.054 | 1.532.943 |
| Gæld i alt | 794.045 | 1.187.624 | 1.743.218 |
| Soliditetsgrad | 73.1% | 66% | 47.7% |
| Ansatte (gns.) | 8 | 9 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
FOHolding ApS Siden 9 Aug 202250% Ejer
-
M.POSTHolding ApS Siden 9 Aug 202250% Ejer
Ledelse
2-
Frederik Sune Olsen Siden 9 Aug 2022Direktør
-
Martin Haugaard Post Siden 9 Aug 2022Direktør
Produktionsenheder
1Pilemand 2022 ApS
P-nr. 1028471188
Vestergade 97B, 4970 Rødby
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 9 ansatte
Miljøregulering
1 lokation(er)Pilemand 2022 ApS
Vestergade 97B, 4970 Rødby
Godkendelsespligtig (bilag 1)
Savværker med kapacitet for produktion af råtræ på mindre end 50.000 m3 fast masse pr. år af nåletræ eller mindre end 10.000 m3 fast masse pr. år af løvtræ eller med en samlet kapacitet for produktion af mindre end 50.000 m3 fast masse af nåle- og løvtræ pr. år. Møbelfabrikker og maskinsnedkerier. Bygningssnedkerier med et nettoproduktionsareal på mere end 200 m2.
Tilsyn: Lolland Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Tildelte offentlige kontrakter
1-
Professionshøjskolen Absalon S/I · 19 Feb 2024
Kilde: TED (Tenders Electronic Daily).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.010.425 DKK | 222.288 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 2.140.311 DKK | 470.866 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Pilemand 2022 ApS (CVR 43434039)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver snedkervirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.