Lucia ApS
CVR 43 43 76 82 · Nærum · Bogføring og revision; skatterådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Lucia ApS har CVR-nummer 43437682. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Bogføring og revision; skatterådgivning (branchekode 692000). Adresse: Egehegnet 101, 2850 Nærum. Stiftet: 10. august 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.491 kr., årets resultat 1.491 kr., egenkapital 27.762 kr., aktiver i alt 27.762 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 97 % af de 3.113 virksomheder i branchen «Bogføring og revision; skatterådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.491 kr. er lavere end hos 71 % af de 3.113 virksomheder i branchen «Bogføring og revision; skatterådgivning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lucia ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)
- Adresse
- Egehegnet 101, 2850 Nærum
- Kommune
- RUDERSDAL
- Antal ansatte
- 1
- lucia.bogholderi@gmail.com
- Stiftet
- 10 Aug 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-08-10
- Sekundære brancher
- Indretningsaktiviteter (741300)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43437682 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Egehegnet 101, 2850 Nærum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
5,4%
▲ 76,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 24,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
108,0%
▲ 108,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
3113 virksomheder i «Bogføring og revision; skatterådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.491 | -18.723 | 195.529 |
| Resultat før skat | 1.491 | -18.723 | 6.401 |
| Årets resultat | 1.491 | -18.723 | 4.993 |
| Egenkapital | 27.762 | 26.271 | 44.993 |
| Aktiver i alt | 27.762 | 34.554 | 74.549 |
| Omsætningsaktiver | 27.762 | 34.554 | 74.549 |
| Kortfristet gæld | — | 8.283 | 29.556 |
| Gæld i alt | 27.762 | 8.283 | 29.556 |
| Soliditetsgrad | 100% | 76% | 60.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Elsebeth Lucia Niemann-Rasmussen Siden 10 Aug 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Elsebeth Lucia Niemann-Rasmussen Siden 10 Aug 2022Adm. dir.
Produktionsenheder
1Lucia ApS
P-nr. 1028476198
Egehegnet 101, 2850 Nærum
Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -18.723 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 6.401 DKK | 1.408 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Lucia ApS (CVR 43437682)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver indretningsaktiviteter, skatterådgivning, revision.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.