NT Holding 2022 ApS
CVR 43 44 27 08 · Odense N · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NT Holding 2022 ApS har CVR-nummer 43442708. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Møllestedet 10, 5270 Odense N. Stiftet: 15. juli 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -614 kr., årets resultat -542.520 kr., egenkapital 19.581.896 kr., aktiver i alt 19.587.896 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -542.520 kr. er lavere end hos 94 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NT Holding 2022 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Møllestedet 10, 5270 Odense N
- Kommune
- ODENSE
- Stiftet
- 15 Jul 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fungere som investerings- og holdingselskab og anden i forbindelse hermed stående virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-07-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43442708 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 98450046VCBEFB5E6C33
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Møllestedet 10, 5270 Odense N
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-2,8%
▼ 3,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
35,89
▲ 29,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-343,4%
▼ 343,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -614 | -6.598 | -5.014 | -5.000 |
| Resultat før skat | -542.520 | 222.869 | 2.595.339 | -3.800.885 |
| Årets resultat | -542.520 | 222.869 | 2.595.339 | -3.800.885 |
| Egenkapital | 19.581.896 | 20.624.416 | 20.701.547 | 18.406.208 |
| Aktiver i alt | 19.587.896 | 20.660.416 | 20.733.547 | 18.411.208 |
| Omsætningsaktiver | 215.361 | 222.101 | 217.408 | — |
| Kortfristet gæld | 6.000 | 36.000 | 32.000 | 5.000 |
| Gæld i alt | 6.000 | 36.000 | 32.000 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 100% | 99.8% | 99.8% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Nicolai Thomsen Siden 15 Jul 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Nicolai Thomsen Siden 15 Jul 2022Direktør
Produktionsenheder
1NT Holding 2022 ApS
P-nr. 1028483224
Møllestedet 10, 5270 Odense N
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.992 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -4.592 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NT Holding 2022 ApS (CVR 43442708)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver investerings, fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.