A45 Construction ApS
CVR 43 44 45 73 · Odense C · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
A45 Construction ApS har CVR-nummer 43444573. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Risingsvej 63, 1., 5000 Odense C. Stiftet: 14. august 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 7. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 7.096.292 kr., årets resultat 413.237 kr., egenkapital 886.495 kr., aktiver i alt 1.100.928 kr. Soliditetsgraden på 80,5 % er højere end hos 87 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 413.237 kr. er højere end hos 72 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 89 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som A45 Construction ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Risingsvej 63, 1., 5000 Odense C
- Kommune
- ODENSE
- Antal ansatte
- 7
- Stiftet
- 14 Aug 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- byggeri og anden forretning relateret hertil
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-08-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43444573 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Risingsvej 63, 1., 5000 Odense C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
46,6%
▼ 4,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,73
▲ 3,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
80,5%
▲ 43,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-44,9%
▼ 44,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 7.096.292 | 3.749.561 | 7.908.213 |
| Resultat før skat | 536.096 | 972.547 | 2.415.718 |
| Årets resultat | 413.237 | 749.344 | 1.883.914 |
| Egenkapital | 886.495 | 1.473.258 | 1.923.914 |
| Aktiver i alt | 1.100.928 | 4.012.531 | 3.314.286 |
| Omsætningsaktiver | 1.013.636 | 3.550.588 | 3.243.144 |
| Kortfristet gæld | 214.433 | 2.537.744 | 1.388.086 |
| Gæld i alt | 214.433 | 2.537.744 | 1.388.086 |
| Soliditetsgrad | 80.5% | 36.7% | 58% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 3 | 8 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kezim Getov Siden 14 Aug 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Kezim Getov Siden 14 Aug 2022Direktør
Produktionsenheder
1A45 Construction ApS
P-nr. 1028484689
Risingsvej 63, 1., 5000 Odense C
Opførelse af bygninger (410000)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.018.069 DKK | 223.960 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 2.406.981 DKK | 529.518 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: A45 Construction ApS (CVR 43444573)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forretning, byggeri, opførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.