JaAu Holding Aps
CVR 43 46 09 78 · Maribo · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JaAu Holding Aps har CVR-nummer 43460978. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Pilevænget 29, 4930 Maribo. Stiftet: 18. august 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -10.997 kr., årets resultat 122.791 kr., egenkapital 2.799.950 kr., aktiver i alt 3.021.802 kr. Soliditetsgraden på 92,7 % er højere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 122.791 kr. er højere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JaAu Holding Aps? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Pilevænget 29, 4930 Maribo
- Kommune
- LOLLAND
- Stiftet
- 18 Aug 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre kapitalselskaber og formuepleje
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-08-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43460978 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 636700FTCH13RKYO9R08
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Pilevænget 29, 4930 Maribo
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
4,4%
▼ 2,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
9,44
▲ 8,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
92,7%
▼ 3,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-38,8%
▼ 38,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.997 | -5.938 | — | — |
| Resultat før skat | 120.361 | 199.301 | — | 216.152 |
| Årets resultat | 122.791 | 200.607 | 214.501 | 216.152 |
| Egenkapital | 2.799.950 | 2.812.159 | 2.733.552 | 2.636.851 |
| Aktiver i alt | 3.021.802 | 2.913.333 | 2.861.597 | 2.636.851 |
| Omsætningsaktiver | 2.093.731 | 120.000 | 125.458 | — |
| Kortfristet gæld | 221.852 | 101.174 | 128.045 | — |
| Gæld i alt | 221.852 | 101.174 | 128.045 | 2.636.851 |
| Soliditetsgrad | 92.7% | 96.5% | 95.5% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jan Dennis Hansen Siden 18 Aug 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Jan Dennis Hansen Siden 18 Aug 2022Direktør
Produktionsenheder
1JaAu Holding Aps
P-nr. 1028507212
Pilevænget 29, 4930 Maribo
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 434.651 DKK | 95.612 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 439.345 DKK | 96.646 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 181.392 DKK | 39.886 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JaAu Holding Aps (CVR 43460978)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalselskaber, formuepleje.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.