MM Murerentreprise ApS
CVR 43 49 25 43 · Hvalsø · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
MM Murerentreprise ApS har CVR-nummer 43492543. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Smedeholmen 24, 4330 Hvalsø. Stiftet: 4. september 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 465.355 kr., årets resultat 63.053 kr., egenkapital -3.047 kr., aktiver i alt 146.675 kr. Soliditetsgraden på -2,1 % er lavere end hos 85 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 63.053 kr. er højere end hos 52 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 61 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MM Murerentreprise ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Smedeholmen 24, 4330 Hvalsø
- Kommune
- LEJRE
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 4 Sep 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- et murerfirma med mulighed for totalentrepriser
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør i selskabet.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-09-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43492543 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Smedeholmen 24, 4330 Hvalsø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: mm-murerentreprise.dk Hjemmeside https://mm-murerentreprise.dk
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (20. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,98
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-2,1%
▲ 64,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
185,3%
▲ 185,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 465.355 | 288.159 | 305.149 |
| Resultat før skat | 85.037 | 30.539 | -163.598 |
| Årets resultat | 63.053 | 22.100 | -128.199 |
| Egenkapital | -3.047 | -66.098 | -88.199 |
| Aktiver i alt | 146.675 | 99.756 | 82.708 |
| Omsætningsaktiver | 146.675 | 99.756 | 82.708 |
| Kortfristet gæld | 149.722 | 165.854 | 170.907 |
| Gæld i alt | 149.722 | 165.854 | 170.907 |
| Soliditetsgrad | -2.1% | -66.3% | -106.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mikkel Ata Leonhardt Siden 4 Sep 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Mikkel Ata Leonhardt Siden 4 Sep 2022Adm. dir.
Produktionsenheder
1MM Murerentreprise ApS
P-nr. 1028548873
Smedeholmen 24, 4330 Hvalsø
Murerarbejde (439100)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -160.904 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MM Murerentreprise ApS (CVR 43492543)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver murerfirma, totalentrepriser, mulighed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.