SUMMRegnskab ApS
CVR 43 50 10 97 · Farum · Bogføring og revision; skatterådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
SUMMRegnskab ApS har CVR-nummer 43501097. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Bogføring og revision; skatterådgivning (branchekode 692000). Adresse: Birkhøjterrasserne 427A, 3520 Farum. Stiftet: 29. august 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.614 kr., årets resultat -5.614 kr., egenkapital -8.528 kr., aktiver i alt 12.641 kr. Soliditetsgraden på -67,5 % er lavere end hos 96 % af de 3.113 virksomheder i branchen «Bogføring og revision; skatterådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -5.614 kr. er lavere end hos 82 % af de 3.113 virksomheder i branchen «Bogføring og revision; skatterådgivning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SUMMRegnskab ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)
- Adresse
- Birkhøjterrasserne 427A, 3520 Farum
- Kommune
- FURESØ
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 29 Aug 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- bogføringsvirksomhed samt andre aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-08-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43501097 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Birkhøjterrasserne 427A, 3520 Farum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,60
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-67,5%
▼ 16,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
86,8%
▲ 86,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
3113 virksomheder i «Bogføring og revision; skatterådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.614 | -42.669 | -218 |
| Resultat før skat | -5.614 | -42.669 | — |
| Årets resultat | -5.614 | -42.669 | -218 |
| Egenkapital | -8.528 | -2.887 | 39.782 |
| Aktiver i alt | 12.641 | 5.612 | 39.782 |
| Omsætningsaktiver | 12.641 | 5.612 | 39.782 |
| Kortfristet gæld | 21.169 | 8.499 | — |
| Gæld i alt | 21.169 | 8.499 | 39.782 |
| Soliditetsgrad | -67.5% | -51.4% | 100% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Produktionsenheder
1SUMMRegnskab ApS
P-nr. 1028561020
Birkhøjterrasserne 427A, 3520 Farum
Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -42.669 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -22.146 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SUMMRegnskab ApS (CVR 43501097)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Talmanden ApS København K
- Anpartsselskabet af 2. januar 2015 Næstved
- Revisionsfirmaet Meilandt & Partners ApS Kolding
- PART NORD REVISION ApS Frederikshavn
- UNIK-REVISION, OTTERUP REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB Otterup
- REVISION 80 II ApS Havdrup
- Tetras Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab Herlev
- RVN RÅDGIVNING OG REVISION. REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB Vejle
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bogføringsvirksomhed, skatterådgivning, revision.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.