NE-Holding ApS
CVR 43 52 56 03 · Næstved · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NE-Holding ApS har CVR-nummer 43525603. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Wesselsvej 69, 4700 Næstved. Stiftet: 20. september 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.125 kr., årets resultat -339.317 kr., egenkapital 43.105 kr., aktiver i alt 1.180.186 kr. Soliditetsgraden på 3,7 % er lavere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -339.317 kr. er lavere end hos 93 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NE-Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Wesselsvej 69, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Stiftet
- 20 Sep 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-09-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43525603 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Wesselsvej 69, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-787,2%
▼ 785,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,81
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
3,7%
▼ 21,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-5.113,0%
▼ 5.113,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.125 | -26.004 | -11.000 |
| Resultat før skat | -339.317 | -33.619 | — |
| Årets resultat | -339.317 | -6.509 | 348.931 |
| Egenkapital | 43.105 | 382.422 | 388.931 |
| Aktiver i alt | 1.180.186 | 1.509.096 | 1.185.592 |
| Omsætningsaktiver | 916.798 | 1.079.292 | — |
| Kortfristet gæld | 1.137.081 | 1.126.674 | 796.661 |
| Gæld i alt | 1.137.081 | 1.126.674 | 796.661 |
| Soliditetsgrad | 3.7% | 25.3% | 32.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
ELLEMOSE HOLDING ApS Siden 20 Sep 202250% Ejer
-
ANDERS NYBRO HOLDING ApS Siden 20 Sep 202250% Ejer
Ledelse
2-
Anders Nybro Christensen Siden 20 Sep 2022Direktør
-
Jan Martin Ellemose Hansen Siden 20 Sep 2022Direktør
Produktionsenheder
1NE-Holding ApS
P-nr. 1028592325
Wesselsvej 69, 4700 Næstved
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 33.633 DKK | 7.392 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 395.761 DKK | 87.054 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NE-Holding ApS (CVR 43525603)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.