M&M Estate Holding ApS
CVR 43 54 30 83 · Hvalsø · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
M&M Estate Holding ApS har CVR-nummer 43543083. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hyllegårdsvej 33, 4330 Hvalsø. Stiftet: 27. september 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.250 kr., årets resultat 129.989 kr., egenkapital 380.341 kr., aktiver i alt 502.345 kr. Soliditetsgraden på 75,7 % er lavere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 129.989 kr. er højere end hos 59 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M&M Estate Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hyllegårdsvej 33, 4330 Hvalsø
- Kommune
- LEJRE
- mads@mlgd.dk
- Stiftet
- 27 Sep 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investere i ejendomme med henblik på udlejning, eje kapitalandele i andre selskaber samt nærtbeslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-09-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43543083 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hyllegårdsvej 33, 4330 Hvalsø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
34,2%
▲ 8,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,55
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
75,7%
▲ 9,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
104,4%
▲ 104,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.250 | -10.670 | — |
| Resultat før skat | 127.561 | 63.132 | 144.159 |
| Årets resultat | 129.989 | 63.607 | 146.746 |
| Egenkapital | 380.341 | 250.353 | 186.746 |
| Aktiver i alt | 502.345 | 377.228 | 207.147 |
| Omsætningsaktiver | 67.182 | 77.672 | 62.988 |
| Kortfristet gæld | 122.004 | 126.875 | 20.401 |
| Gæld i alt | 122.004 | 126.875 | 20.401 |
| Soliditetsgrad | 75.7% | 66.4% | 90.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
SØREN FIND MADSEN HOLDING ApS Siden 27 Sep 202250% Ejer
-
MILLFARM HOLDING ApS Siden 27 Sep 202250% Ejer
Ledelse
2-
Mads Møllegaard Siden 27 Sep 2022Direktør
-
Søren Find Madsen Siden 27 Sep 2022Direktør
Produktionsenheder
1M&M Estate Holding ApS
P-nr. 1028615260
Hyllegårdsvej 33, 4330 Hvalsø
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 189.317 DKK | 41.646 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 86.161 DKK | 18.942 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M&M Estate Holding ApS (CVR 43543083)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver nærtbeslægtet, henblik, investere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.