2&co ApS
CVR 43 56 00 26 · Helsingør · Almindelig rengøring i bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
2&co ApS har CVR-nummer 43560026. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Almindelig rengøring i bygninger (branchekode 812100). Adresse: Stjernegade 16H, 3000 Helsingør. Stiftet: 3. oktober 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 175.875 kr., årets resultat 35.646 kr., egenkapital 190.051 kr., aktiver i alt 424.082 kr. Soliditetsgraden på 44,8 % er højere end hos 58 % af de 1.268 virksomheder i branchen «Almindelig rengøring i bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 35.646 kr. er højere end hos 51 % af de 1.268 virksomheder i branchen «Almindelig rengøring i bygninger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 42 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som 2&co ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Almindelig rengøring i bygninger (812100)
- Adresse
- Stjernegade 16H, 3000 Helsingør
- Kommune
- HELSINGØR
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 3 Oct 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- almindelig rengøring indvendigt i bygninger og andet beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-10-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43560026 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 64881UJO8P7P1S4V2198
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stjernegade 16H, 3000 Helsingør
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
18,8%
▼ 52,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,93
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
44,8%
▼ 4,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-67,6%
▼ 67,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1268 virksomheder i «Almindelig rengøring i bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 175.875 | 301.595 | 1.059.808 |
| Resultat før skat | 43.689 | 138.417 | 4.548 |
| Årets resultat | 35.646 | 109.857 | 4.548 |
| Egenkapital | 190.051 | 154.405 | 44.548 |
| Aktiver i alt | 424.082 | 312.528 | 297.401 |
| Omsætningsaktiver | 105.302 | 104.266 | 186.037 |
| Kortfristet gæld | 113.349 | 147.446 | 252.853 |
| Gæld i alt | 424.082 | 158.123 | 252.853 |
| Soliditetsgrad | 44.8% | 49.4% | 15% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tine Vallentin Siden 3 Oct 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Tine Vallentin Siden 3 Oct 2022Direktør
Produktionsenheder
12&co ApS
P-nr. 1028638147
Stjernegade 16H, 3000 Helsingør
Almindelig rengøring i bygninger (812100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 129.780 DKK | 28.534 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -39 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: 2&co ApS (CVR 43560026)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver indvendigt, rengøring, bygninger.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.