JAK Harboøre ApS
CVR 43 56 29 59 · Harboøre · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
JAK Harboøre ApS har CVR-nummer 43562959. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Industrivej 2, 7673 Harboøre. Stiftet: 7. oktober 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 47. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 4.380.584 kr., årets resultat 416.353 kr., egenkapital -314.007 kr., aktiver i alt 10.522.357 kr. Soliditetsgraden på -3,0 % er lavere end hos 66 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 416.353 kr. er højere end hos 79 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 274 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JAK Harboøre ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Industrivej 2, 7673 Harboøre
- Kommune
- LEMVIG
- Antal ansatte
- 47
- Stiftet
- 7 Oct 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- restaurationsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-10-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43562959 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Industrivej 2, 7673 Harboøre
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,13
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-3,0%
▲ 4,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
165,9%
▲ 165,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 4.380.584 | 1.170.551 | -5.000 |
| Resultat før skat | — | -631.553 | -138.807 |
| Årets resultat | 416.353 | -631.553 | -138.807 |
| Egenkapital | -314.007 | -730.360 | -98.807 |
| Aktiver i alt | 10.522.357 | 10.021.383 | 7.540.000 |
| Omsætningsaktiver | 1.452.631 | 1.077.463 | 7.540.000 |
| Kortfristet gæld | 10.836.364 | 10.751.743 | 7.638.807 |
| Gæld i alt | 10.522.357 | 10.751.743 | 7.638.807 |
| Soliditetsgrad | -3% | -7.3% | -1.3% |
| Ansatte (gns.) | 10 | 3 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Andi Knak Holding ApS Siden 7 Oct 202250% Ejer
-
Jessica Knak Holding ApS Siden 7 Oct 202250% Ejer
Ledelse
2-
Andi Knak Siden 7 Oct 2022Direktør
-
Jessica Stenstrup Knak Siden 7 Oct 2022Direktør
Produktionsenheder
1JAK Harboøre ApS
P-nr. 1028642667
Industrivej 2, 7673 Harboøre
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 46 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -403.985 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -78.997 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JAK Harboøre ApS (CVR 43562959)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restaurationsvirksomhed, caféer, servering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.