Fys. Rasmus Breinholt Holding ApS
CVR 43 57 21 99 · Snedsted · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Fys. Rasmus Breinholt Holding ApS har CVR-nummer 43572199. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Øster Alle 10A, 7752 Snedsted. Stiftet: 6. oktober 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -11.368 kr., årets resultat 186.499 kr., egenkapital 459.236 kr., aktiver i alt 1.938.000 kr. Soliditetsgraden på 23,7 % er lavere end hos 82 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 186.499 kr. er højere end hos 62 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Fys. Rasmus Breinholt Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Øster Alle 10A, 7752 Snedsted
- Kommune
- THISTED
- Stiftet
- 6 Oct 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-10-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43572199 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Øster Alle 10A, 7752 Snedsted
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
40,6%
▼ 17,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,05
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
23,7%
▲ 6,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-5,2%
▼ 5,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.368 | -14.375 | -10.875 | -31.568 |
| Resultat før skat | 186.499 | 196.767 | 103.104 | 120.266 |
| Årets resultat | 186.499 | 196.767 | 103.104 | 120.266 |
| Egenkapital | 459.236 | 340.237 | 204.470 | 160.266 |
| Aktiver i alt | 1.938.000 | 1.938.000 | 1.244.402 | 1.256.940 |
| Omsætningsaktiver | 78.000 | 78.000 | 44.402 | 56.940 |
| Kortfristet gæld | 1.478.764 | 1.597.763 | 1.039.932 | 1.096.674 |
| Gæld i alt | 1.478.764 | 1.597.763 | 1.039.932 | 1.096.674 |
| Soliditetsgrad | 23.7% | 17.6% | 16.4% | 12.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rasmus Breinholt Siden 6 Oct 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Breinholt Siden 6 Oct 2022Direktør
Produktionsenheder
1Fys. Rasmus Breinholt Holding ApS
P-nr. 1028654487
Øster Alle 10A, 7752 Snedsted
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -78.897 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -45.666 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Fys. Rasmus Breinholt Holding ApS (CVR 43572199)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.