Fastbojesen Holding ApS
CVR 43 59 72 13 · Højbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Fastbojesen Holding ApS har CVR-nummer 43597213. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Rosenvangs Allé 214, 8270 Højbjerg. Stiftet: 25. oktober 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): årets resultat 711.084 kr., egenkapital 907.117 kr., aktiver i alt 1.272.775 kr. Soliditetsgraden på 71,3 % er lavere end hos 65 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 711.084 kr. er højere end hos 78 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Fastbojesen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Rosenvangs Allé 214, 8270 Højbjerg
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 25 Oct 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde ejerandele i andre selskaber samt andre dertil knyttede investeringer samt dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-10-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43597213 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rosenvangs Allé 214, 8270 Højbjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
78,4%
▲ 73,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,29
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
71,3%
▼ 25,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
4.817,9%
▲ 4.817,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | 0 |
| Bruttoresultat | — | — | -5.625 |
| Resultat før skat | 706.395 | 14.459 | 50.334 |
| Årets resultat | 711.084 | 14.459 | 50.334 |
| Egenkapital | 907.117 | 318.033 | 303.574 |
| Aktiver i alt | 1.272.775 | 327.408 | 309.199 |
| Omsætningsaktiver | 227.041 | — | — |
| Kortfristet gæld | 176.458 | 9.375 | 5.625 |
| Gæld i alt | 365.658 | 9.375 | 5.625 |
| Soliditetsgrad | 71.3% | 97.1% | 98.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rasmus Fast Bojesen Siden 25 Oct 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Fast Bojesen Siden 25 Oct 2022Direktør
Produktionsenheder
1Fastbojesen Holding ApS
P-nr. 1028688195
Rosenvangs Allé 214, 8270 Højbjerg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -3.750 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -130.884 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Fastbojesen Holding ApS (CVR 43597213)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver knyttede, dertil.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.