Venfluc Holding ApS
CVR 43 70 84 06 · Virum · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Venfluc Holding ApS har CVR-nummer 43708406. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Teknikerbyen 5, 2., 2830 Virum. Stiftet: 13. december 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -3.574 kr., årets resultat 207.394 kr., egenkapital 158.986 kr., aktiver i alt 260.690 kr. Soliditetsgraden på 61,0 % er lavere end hos 70 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 207.394 kr. er højere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Venfluc Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Teknikerbyen 5, 2., 2830 Virum
- Kommune
- RUDERSDAL
- Stiftet
- 13 Dec 2022
- Selskabskapital
- 40.005 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber og forestå investeringer samt anden virksomhed, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-03-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43708406 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Teknikerbyen 5, 2., 2830 Virum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
130,4%
▲ 133,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,72
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
61,0%
▲ 21,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
5.105,9%
▲ 5.105,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.574 | -5.313 | — |
| Resultat før skat | 207.780 | -5.312 | -36.890 |
| Årets resultat | 207.394 | -4.143 | -36.890 |
| Egenkapital | 158.986 | 146.592 | 3.112 |
| Aktiver i alt | 260.690 | 371.826 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 73.066 | 184.202 | — |
| Kortfristet gæld | 101.704 | 225.234 | 36.888 |
| Gæld i alt | 101.704 | 225.234 | 36.888 |
| Soliditetsgrad | 61% | 39.4% | 7.8% |
| Ansatte (gns.) | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
A Mandrup Holding ApS Siden 12 Mar 202550% Ejer
-
Allims ApS Siden 12 Mar 202550% Ejer
Ledelse
2-
Anders Mandrup Hansen Siden 13 Dec 2022Direktør
-
Kristian Kousgaard Mikkelsen Siden 13 Dec 2022Direktør
Produktionsenheder
1Venfluc Holding ApS
P-nr. 1028836577
Teknikerbyen 5, 2., 2830 Virum
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 179.442 DKK | 39.468 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -36.890 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Venfluc Holding ApS (CVR 43708406)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forestå, står.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.