Cesar Holding ApS
CVR 43 74 27 95 · Tim · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Cesar Holding ApS har CVR-nummer 43742795. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Stadilvej 66, 6980 Tim. Stiftet: 2. januar 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 112.863 kr., årets resultat 114.441 kr., egenkapital 201.512 kr., aktiver i alt 221.236 kr. Soliditetsgraden på 91,1 % er lavere end hos 52 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 114.441 kr. er højere end hos 53 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Cesar Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Stadilvej 66, 6980 Tim
- Kommune
- RINGKØBING-SKJERN
- bakingsinsbylea@gmail.com
- Stiftet
- 2 Jan 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- holdingselskab samt varetage formueforvaltning, udlejningsvirksomhed og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-01-02
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43742795 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stadilvej 66, 6980 Tim
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
56,8%
▲ 21,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,85
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
91,1%
▲ 11,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
260,3%
▲ 260,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 112.863 | -3.402 | -5.045 |
| Resultat før skat | 112.282 | 31.171 | 16.364 |
| Årets resultat | 114.441 | 31.766 | 17.464 |
| Egenkapital | 201.512 | 89.230 | 57.464 |
| Aktiver i alt | 221.236 | 111.514 | 65.451 |
| Omsætningsaktiver | 12.628 | 15.769 | 4.042 |
| Kortfristet gæld | 14.862 | 17.422 | 7.987 |
| Gæld i alt | 19.724 | 22.284 | 7.987 |
| Soliditetsgrad | 91.1% | 80% | 87.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Produktionsenheder
1Cesar Holding ApS
P-nr. 1028879292
Stadilvej 66, 6980 Tim
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 63.043 DKK | 13.860 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 22.123 DKK | 4.862 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Cesar Holding ApS (CVR 43742795)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- Edvars & Edvars Holding ApS Holbæk
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udlejningsvirksomhed, varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.