SSMM Topcu Holding ApS
CVR 43 75 46 53 · Ringsted · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SSMM Topcu Holding ApS har CVR-nummer 43754653. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Benløse By 50, 4100 Ringsted. Stiftet: 3. januar 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.651 kr., årets resultat -4.651 kr., egenkapital 1.672 kr., aktiver i alt 7.341 kr. Soliditetsgraden på 22,8 % er lavere end hos 82 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -4.651 kr. er lavere end hos 69 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SSMM Topcu Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Benløse By 50, 4100 Ringsted
- Kommune
- RINGSTED
- Stiftet
- 3 Jan 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den administrerende direktør eller af alle direktørerne i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-01-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43754653 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Benløse By 50, 4100 Ringsted
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-278,2%
▼ 210,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,29
▼ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
22,8%
▼ 29,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-8,8%
▼ 8,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.651 | -4.276 | -29.400 |
| Resultat før skat | -4.651 | -4.276 | -29.400 |
| Årets resultat | -4.651 | -4.276 | -29.400 |
| Egenkapital | 1.672 | 6.324 | 10.600 |
| Aktiver i alt | 7.341 | 11.993 | 16.269 |
| Omsætningsaktiver | 7.341 | 11.993 | 16.269 |
| Kortfristet gæld | 5.669 | 5.669 | 5.669 |
| Gæld i alt | 5.669 | 5.669 | 5.669 |
| Soliditetsgrad | 22.8% | 52.7% | 65.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
4-
Derya Topcu Siden 3 Jan 202325% Ejer
-
Melina Topcu Siden 3 Jan 202325% Ejer
-
Melisa Topcu Siden 3 Jan 202325% Ejer
-
Selin Suzan Topcu Siden 3 Jan 202325% Ejer
Ledelse
4-
Derya Topcu Siden 4 Jan 2023Adm. dir.
-
Melina Topcu Siden 3 Jan 2023Direktør
-
Melisa Topcu Siden 3 Jan 2023Direktør
-
Selin Suzan Topcu Siden 3 Jan 2023Direktør
Produktionsenheder
1SSMM Topcu Holding ApS
P-nr. 1028895735
Benløse By 50, 4100 Ringsted
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.276 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -29.400 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SSMM Topcu Holding ApS (CVR 43754653)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.