Mogens Daarbak Holding II ApS
CVR 43 76 14 20 · Jerslev J · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Mogens Daarbak Holding II ApS har CVR-nummer 43761420. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Krattetvej 125, 9740 Jerslev J. Stiftet: 5. december 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -13.438 kr., årets resultat 621.691 kr., egenkapital 22.875.167 kr., aktiver i alt 23.560.220 kr. Soliditetsgraden på 97,1 % er højere end hos 66 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 621.691 kr. er højere end hos 77 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mogens Daarbak Holding II ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Krattetvej 125, 9740 Jerslev J
- Kommune
- Brønderslev
- Stiftet
- 5 Dec 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i datterselskaber og associerede selskaber, at drive investeringsvirksomhed samt anden dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-12-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43761420 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Krattetvej 125, 9740 Jerslev J
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,7%
▼ 1,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,92
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,1%
▼ 2,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-28,5%
▼ 28,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -13.438 | -8.750 | -25.985 | -7.500 |
| Resultat før skat | — | — | — | — |
| Årets resultat | 621.691 | 868.978 | 761.037 | 1.223.235 |
| Egenkapital | 22.875.167 | 22.863.010 | 23.885.298 | 26.290.086 |
| Aktiver i alt | 23.560.220 | 22.948.063 | 23.918.783 | 26.297.586 |
| Omsætningsaktiver | 627.764 | 41.493 | — | — |
| Kortfristet gæld | 685.053 | 85.053 | 33.485 | 7.500 |
| Gæld i alt | 685.053 | 85.053 | 33.485 | 7.500 |
| Soliditetsgrad | 97.1% | 99.6% | 99.9% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Henny Daarbak Siden 15 Apr 2026100% Ejer
Ledelse
1-
Henny Daarbak Siden 21 Mar 2026Direktør
Produktionsenheder
1Mogens Daarbak Holding II ApS
P-nr. 1028902804
Krattetvej 125, 9740 Jerslev J
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -10.075 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -12.500 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -7.500 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mogens Daarbak Holding II ApS (CVR 43761420)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver associerede, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.