Fleron Holding ApS
CVR 43 76 29 74 · København V · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Fleron Holding ApS har CVR-nummer 43762974. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Vesterbrogade 54, 1., 1620 København V. Stiftet: 9. januar 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -104.917 kr., årets resultat -10.064 kr., egenkapital 2.755.875 kr., aktiver i alt 2.788.277 kr. Soliditetsgraden på 98,8 % er højere end hos 75 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -10.064 kr. er lavere end hos 75 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Fleron Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Vesterbrogade 54, 1., 1620 København V
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 61203809
- Stiftet
- 9 Jan 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-06-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43762974 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vesterbrogade 54, 1., 1620 København V
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,4%
▼ 67,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
34,55
▲ 33,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,8%
▲ 40,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-100,5%
▼ 100,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -104.917 | -49.689 | -5.000 |
| Resultat før skat | -30.034 | 2.010.339 | 1.530.066 |
| Årets resultat | -10.064 | 2.023.746 | 1.531.166 |
| Egenkapital | 2.755.875 | 3.039.912 | 1.571.166 |
| Aktiver i alt | 2.788.277 | 5.235.511 | 2.037.115 |
| Omsætningsaktiver | 1.119.328 | 1.860.953 | 462.049 |
| Kortfristet gæld | 32.402 | 2.195.599 | 465.949 |
| Gæld i alt | 32.402 | 2.195.599 | 465.949 |
| Soliditetsgrad | 98.8% | 58.1% | 77.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rune Schønfeldt Fleron Siden 9 Jan 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Barbora Schønfeldt Fleron Siden 30 Sep 2024Adm. dir.
Produktionsenheder
1Fleron Holding ApS
P-nr. 1028907024
Vesterbrogade 54, 1., 1620 København V
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.751.712 DKK | 605.374 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 2.095.224 DKK | 460.944 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Fleron Holding ApS (CVR 43762974)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.