Lin Holding, Næstved ApS
CVR 43 84 17 34 · Næstved · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Lin Holding, Næstved ApS har CVR-nummer 43841734. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Brogade 7A, 1., 4700 Næstved. Stiftet: 20. december 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -4.454 kr., årets resultat 590.140 kr., egenkapital 4.146.224 kr., aktiver i alt 4.153.235 kr. Soliditetsgraden på 99,8 % er højere end hos 87 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 590.140 kr. er højere end hos 76 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lin Holding, Næstved ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Brogade 7A, 1., 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Stiftet
- 20 Dec 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab samt drive virksomhed med finansiering og investering , herunder at eje aktier og anparter i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-12-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43841734 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Brogade 7A, 1., 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
14,2%
▼ 0,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
48,75
▲ 12,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,8%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
12,7%
▲ 12,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.454 | -4.201 | -2.500 |
| Resultat før skat | 590.140 | 523.610 | — |
| Årets resultat | 590.140 | 523.610 | 477.063 |
| Egenkapital | 4.146.224 | 3.617.084 | 3.093.474 |
| Aktiver i alt | 4.153.235 | 3.624.095 | 3.095.974 |
| Omsætningsaktiver | 341.758 | 256.775 | — |
| Kortfristet gæld | 7.011 | 7.011 | 2.500 |
| Gæld i alt | 7.011 | 7.011 | 2.500 |
| Soliditetsgrad | 99.8% | 99.8% | 99.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
You-Yan Lin Siden 20 Dec 2022100% Ejer
Ledelse
1-
You-Yan Lin Siden 20 Dec 2022Direktør
Produktionsenheder
1Lin Holding, Næstved ApS
P-nr. 1029013817
Brogade 7A, 1., 4700 Næstved
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -2.500 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Lin Holding, Næstved ApS (CVR 43841734)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver finansiering, fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.