Frank Lund Holding, Uggerby ApS
CVR 43 84 24 20 · Hjørring · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Frank Lund Holding, Uggerby ApS har CVR-nummer 43842420. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Staunager 4, 9800 Hjørring. Stiftet: 10. februar 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -24.679 kr., årets resultat 731.668 kr., egenkapital 745.641 kr., aktiver i alt 923.717 kr. Soliditetsgraden på 80,7 % er lavere end hos 59 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 731.668 kr. er højere end hos 79 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Frank Lund Holding, Uggerby ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Staunager 4, 9800 Hjørring
- Kommune
- HJØRRING
- Stiftet
- 10 Feb 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde ejerandele i andre selskaber/virksomheder og udføre investeringer af enhver art samt anden dermed i forbindelse stående virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-02-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43842420 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Staunager 4, 9800 Hjørring
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
98,1%
▲ 161,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,51
▲ 4,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
80,7%
▲ 45,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
8.358,1%
▲ 8.358,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -24.679 | -7.751 | -17.170 |
| Resultat før skat | 730.482 | -8.860 | -17.167 |
| Årets resultat | 731.668 | -8.860 | -17.167 |
| Egenkapital | 745.641 | 13.973 | 22.833 |
| Aktiver i alt | 923.717 | 40.095 | 27.833 |
| Omsætningsaktiver | 803.717 | 95 | 7.833 |
| Kortfristet gæld | 178.076 | 26.122 | 5.000 |
| Gæld i alt | 178.076 | 26.122 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 80.7% | 34.8% | 82% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Frank Carsten Lund Siden 10 Feb 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Frank Carsten Lund Siden 10 Feb 2023Direktør
Produktionsenheder
1Frank Lund Holding, Uggerby ApS
P-nr. 1029014899
Staunager 4, 9800 Hjørring
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -8.860 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -11.497 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Frank Lund Holding, Uggerby ApS (CVR 43842420)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver art, udføre.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.