Deschamp Holding ApS
CVR 43 86 76 60 · København K · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Deschamp Holding ApS har CVR-nummer 43867660. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Amaliegade 6, 2. tv, 1256 København K. Stiftet: 21. februar 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.935 kr., årets resultat -6.402 kr., egenkapital 26.104 kr., aktiver i alt 34.248 kr. Soliditetsgraden på 76,2 % er lavere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -6.402 kr. er lavere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Deschamp Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Amaliegade 6, 2. tv, 1256 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 21 Feb 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab samt drive virksomhed med investering og finansiering , herunder at eje aktier og anparter i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-02-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43867660 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Amaliegade 6, 2. tv, 1256 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-24,5%
▼ 8,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,11
▼ 2,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
76,2%
▼ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-21,8%
▼ 21,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.935 | -5.255 | -2.239 |
| Resultat før skat | -6.402 | -5.255 | -2.239 |
| Årets resultat | -6.402 | -5.255 | -2.239 |
| Egenkapital | 26.104 | 32.506 | 37.761 |
| Aktiver i alt | 34.248 | 42.506 | 37.761 |
| Omsætningsaktiver | 914 | 23.172 | 31.761 |
| Kortfristet gæld | 8.144 | 10.000 | — |
| Gæld i alt | 8.144 | 10.000 | 37.761 |
| Soliditetsgrad | 76.2% | 76.5% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jocelyn Lilian Bernard Deschamp Siden 21 Feb 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Jocelyn Lilian Bernard Deschamp Siden 21 Feb 2023Direktør
Produktionsenheder
1Deschamp Holding ApS
P-nr. 1029050461
Amaliegade 6, 2. tv, 1256 København K
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -5.255 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -2.239 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Deschamp Holding ApS (CVR 43867660)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver finansiering, fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.