BAC Invest ApS
CVR 43 89 18 63 · Herfølge · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
BAC Invest ApS har CVR-nummer 43891863. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Færøvej 7, 4681 Herfølge. Stiftet: 2. marts 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -36.250 kr., årets resultat 1.714.068 kr., egenkapital 5.453.514 kr., aktiver i alt 5.485.222 kr. Soliditetsgraden på 99,4 % er højere end hos 81 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.714.068 kr. er højere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som BAC Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Færøvej 7, 4681 Herfølge
- Kommune
- KØGE
- Stiftet
- 2 Mar 2023
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-03-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43891863 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Færøvej 7, 4681 Herfølge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
31,4%
▼ 12,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,04
▲ 1,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,4%
▲ 21,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-1,4%
▼ 1,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -36.250 | -25.000 | -17.856 |
| Resultat før skat | 1.714.068 | 1.738.468 | 2.143.905 |
| Årets resultat | 1.714.068 | 1.738.468 | 2.143.905 |
| Egenkapital | 5.453.514 | 3.932.373 | 2.193.905 |
| Aktiver i alt | 5.485.222 | 5.046.873 | 5.276.405 |
| Omsætningsaktiver | 96.394 | 1.222.144 | 2.047.144 |
| Kortfristet gæld | 31.708 | 1.114.500 | 3.082.500 |
| Gæld i alt | 31.708 | 1.114.500 | 3.082.500 |
| Soliditetsgrad | 99.4% | 77.9% | 41.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
NOVA LEARNING ApS Siden 2 Mar 202320% Ejer
-
Blandford Invest ApS Siden 2 Mar 202320% Ejer
-
JCO Invest Holding Siden 16 Dec 202433,33% Ejer
Ledelse
1-
Søren Blandford Houlberg Siden 6 Jun 2025Direktør
Produktionsenheder
1BAC Invest ApS
P-nr. 1029090722
Færøvej 7, 4681 Herfølge
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -57.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -85.356 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: BAC Invest ApS (CVR 43891863)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.