Stine Arensbach Holding ApS
CVR 43 89 60 91 · Hellerup · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Stine Arensbach Holding ApS har CVR-nummer 43896091. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Rebekkavej 20, st. th, 2900 Hellerup. Stiftet: 1. marts 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.625 kr., årets resultat 394.375 kr., egenkapital 74.461 kr., aktiver i alt 88.586 kr. Soliditetsgraden på 84,1 % er lavere end hos 61 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 394.375 kr. er højere end hos 68 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Stine Arensbach Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Rebekkavej 20, st. th, 2900 Hellerup
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 1 Mar 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt at drive investeringsvirksomhed og øvrige aktiviteter i relation hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-03-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43896091 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rebekkavej 20, st. th, 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
529,6%
▲ 472,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,86
▼ 2,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
84,1%
▼ 5,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
765,3%
▲ 765,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.625 | -4.500 | -5.500 |
| Resultat før skat | 394.375 | 45.575 | -5.489 |
| Årets resultat | 394.375 | 45.575 | -5.489 |
| Egenkapital | 74.461 | 80.086 | 34.511 |
| Aktiver i alt | 88.586 | 89.586 | 40.011 |
| Omsætningsaktiver | 68.586 | 69.586 | 20.011 |
| Kortfristet gæld | 14.125 | 9.500 | 5.500 |
| Gæld i alt | 14.125 | 9.500 | 5.500 |
| Soliditetsgrad | 84.1% | 89.4% | 86.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Stine Degnegaard Arensbach Siden 1 Mar 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Stine Degnegaard Arensbach Siden 1 Mar 2023Direktør
Produktionsenheder
1Stine Arensbach Holding ApS
P-nr. 1029095996
Rebekkavej 20, st. th, 2900 Hellerup
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.425 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.489 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Stine Arensbach Holding ApS (CVR 43896091)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Rainy Day Production ApS København Ø
- Papirkunst ApS Blokhus
- JEMAC Kommunikation ApS Odense M
- Institut Mod Vold - Undervisning og Supervision ApS København NV
- Jøp, Ove & Myrthu A/S Brædstrup
- Deon Labs ApS København K
- INSTITUT FOR MILJØSTYRING OG -INFORMATION I MINDRE OG MELLEMSTORE VIRKSOMHEDER - MIMM København K
- Improve by Pryce ApS København Ø
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver relation.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.