Arrin Resource ApS
CVR 43 90 70 34 · Bagsværd · Ikke-specialiseret engroshandel · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Arrin Resource ApS har CVR-nummer 43907034. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-specialiseret engroshandel (branchekode 469000). Adresse: Bagsværd Hovedgade 116A, st. 1, 2880 Bagsværd. Stiftet: 9. marts 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.787 kr., årets resultat -5.458 kr., egenkapital 36.205 kr., aktiver i alt 196.134 kr. Soliditetsgraden på 18,5 % er lavere end hos 71 % af de 895 virksomheder i branchen «Ikke-specialiseret engroshandel», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -5.458 kr. er lavere end hos 67 % af de 895 virksomheder i branchen «Ikke-specialiseret engroshandel», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Arrin Resource ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-specialiseret engroshandel (469000)
- Adresse
- Bagsværd Hovedgade 116A, st. 1, 2880 Bagsværd
- Kommune
- GLADSAXE
- Telefon
- 41198642
- Arlutolia@gmail.com
- Stiftet
- 9 Mar 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- import og eksport
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-03-09
- Sekundære brancher
- Engroshandel med beklædning (464210) Administration af fast ejendom på kontraktbasis (683210)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43907034 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bagsværd Hovedgade 116A, st. 1, 2880 Bagsværd
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-15,1%
▼ 71,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
18,5%
▼ 1,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-123,3%
▼ 123,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
895 virksomheder i «Ikke-specialiseret engroshandel»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.787 | 50.782 | -21.529 |
| Resultat før skat | -5.458 | 23.920 | -21.788 |
| Årets resultat | -5.458 | 23.451 | -21.788 |
| Egenkapital | 36.205 | 41.663 | 18.212 |
| Aktiver i alt | 196.134 | 207.049 | 39.005 |
| Omsætningsaktiver | 196.134 | 207.049 | 39.005 |
| Kortfristet gæld | — | 77.525 | — |
| Gæld i alt | 159.929 | 165.386 | 20.793 |
| Soliditetsgrad | 18.5% | 20.1% | 46.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Bao Zheng Liu Siden 9 Mar 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Bao Zheng Liu Siden 9 Mar 2023Adm. dir.
Produktionsenheder
1Arrin Resource ApS
P-nr. 1029111584
Bagsværd Hovedgade 116A, st. 1, 2880 Bagsværd
Ikke-specialiseret engroshandel (469000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.132 DKK | 462 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -21.788 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Arrin Resource ApS (CVR 43907034)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver eksport, beklædning, kontraktbasis.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.