Nordskov Snedkeri ApS
CVR 43 97 69 82 · Frederiksberg · Gennemførelse af byggeprojekter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Nordskov Snedkeri ApS har CVR-nummer 43976982. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Gennemførelse af byggeprojekter (branchekode 681200). Adresse: Stockflethsvej 3, st., 2000 Frederiksberg. Stiftet: 11. april 2023. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 254.247 kr., årets resultat -173.066 kr., egenkapital -138.216 kr., aktiver i alt 267.466 kr. Soliditetsgraden på -51,7 % er lavere end hos 90 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -173.066 kr. er lavere end hos 78 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 642 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Nordskov Snedkeri ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
- Adresse
- Stockflethsvej 3, st., 2000 Frederiksberg
- Kommune
- FREDERIKSBERG
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 11 Apr 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- handel og service
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-10-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43976982 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stockflethsvej 3, st., 2000 Frederiksberg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,66
▼ 2,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-51,7%
▼ 122,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-604,4%
▼ 604,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1911 virksomheder i «Gennemførelse af byggeprojekter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 254.247 | 34.287 | 366.030 |
| Resultat før skat | -173.066 | 34.310 | -39.460 |
| Årets resultat | -173.066 | 34.310 | -39.460 |
| Egenkapital | -138.216 | 34.850 | 541 |
| Aktiver i alt | 267.466 | 49.601 | 10.650 |
| Omsætningsaktiver | 267.466 | 49.601 | 10.650 |
| Kortfristet gæld | 405.682 | 14.751 | 10.109 |
| Gæld i alt | 405.682 | 14.751 | 10.109 |
| Soliditetsgrad | -51.7% | 70.3% | 5.1% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Aslan Holding ApS Siden 14 Nov 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Ertan Aslan Siden 11 Apr 2023Adm. dir.
Produktionsenheder
1Nordskov Snedkeri ApS
P-nr. 1029206763
Stockflethsvej 3, st., 2000 Frederiksberg
Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -39.460 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Nordskov Snedkeri ApS (CVR 43976982)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver byggeprojekter, gennemførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.