Tranquility Base ApS
CVR 43 97 99 81 · Odense M · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tranquility Base ApS har CVR-nummer 43979981. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Eckersbergsvej 28, 5230 Odense M. Stiftet: 12. april 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -2.351 kr., årets resultat 497.121 kr., egenkapital 1.262.111 kr., aktiver i alt 1.263.111 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 497.121 kr. er højere end hos 74 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tranquility Base ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Eckersbergsvej 28, 5230 Odense M
- Kommune
- ODENSE
- Stiftet
- 12 Apr 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele og foretage passiv kapitalanbringelse samt hermed beslægtede aktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-04-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43979981 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500878DFA46A15T20
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Eckersbergsvej 28, 5230 Odense M
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
39,4%
▼ 18,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
507,14
▲ 476,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 0,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
12,8%
▲ 12,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -2.351 | -1.000 | — |
| Resultat før skat | — | — | 294.612 |
| Årets resultat | 497.121 | 440.651 | 294.612 |
| Egenkapital | 1.262.111 | 764.990 | 334.612 |
| Aktiver i alt | 1.263.111 | 770.267 | 345.764 |
| Omsætningsaktiver | 507.142 | 163.368 | 19.994 |
| Kortfristet gæld | 1.000 | 5.277 | 11.152 |
| Gæld i alt | 1.000 | 5.277 | 11.152 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 99.3% | 96.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Marco Bjørslev Jensen Siden 12 Apr 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Marco Bjørslev Jensen Siden 12 Apr 2023Direktør
Produktionsenheder
1Tranquility Base ApS
P-nr. 1029210841
Eckersbergsvej 28, 5230 Odense M
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -478 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -10.488 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Tranquility Base ApS (CVR 43979981)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver passiv, kapitalanbringelse, beslægtede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.