Flade-Rasmussen Invest ApS
CVR 43 99 54 56 · Nykøbing F · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Flade-Rasmussen Invest ApS har CVR-nummer 43995456. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Enighedsvej 49, 4800 Nykøbing F. Stiftet: 13. april 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -13.027 kr., årets resultat -54.520 kr., egenkapital 2.677.107 kr., aktiver i alt 3.487.922 kr. Soliditetsgraden på 76,8 % er lavere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -54.520 kr. er lavere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Flade-Rasmussen Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Enighedsvej 49, 4800 Nykøbing F
- Kommune
- GULDBORGSUND
- Stiftet
- 13 Apr 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje andele i andre virksomheder
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-04-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43995456 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Enighedsvej 49, 4800 Nykøbing F
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-2,0%
▼ 1,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,91
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
76,8%
▼ 4,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-607,4%
▼ 607,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -13.027 | -7.752 | -11.984 |
| Resultat før skat | -57.539 | -7.707 | -11.984 |
| Årets resultat | -54.520 | -7.707 | -9.675 |
| Egenkapital | 2.677.107 | 2.731.627 | 2.739.334 |
| Aktiver i alt | 3.487.922 | 3.378.330 | 2.768.709 |
| Omsætningsaktiver | 738.913 | 629.321 | 19.700 |
| Kortfristet gæld | 810.815 | 646.703 | 29.375 |
| Gæld i alt | 810.815 | 646.703 | 29.375 |
| Soliditetsgrad | 76.8% | 80.9% | 98.9% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Jens Flade-Rasmussen Siden 13 Apr 202366,67% Ejer
-
Annica Flade-Rasmussen Siden 22 May 202320% Ejer
Ledelse
2-
Jens Flade-Rasmussen Siden 13 Apr 2023Direktør
-
Annica Flade-Rasmussen Siden 13 Apr 2023Direktør
Produktionsenheder
1Flade-Rasmussen Invest ApS
P-nr. 1029233566
Enighedsvej 49, 4800 Nykøbing F
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.028.688 DKK | 446.292 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -177.770 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Flade-Rasmussen Invest ApS (CVR 43995456)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver andele.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.