Afutti ApS
CVR 44 04 70 71 · Malling · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Afutti ApS har CVR-nummer 44047071. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Fløjstrupvej 27, 8340 Malling. Stiftet: 11. maj 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.375 kr., årets resultat 311.754 kr., egenkapital 3.379.498 kr., aktiver i alt 4.548.932 kr. Soliditetsgraden på 74,3 % er lavere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 311.754 kr. er højere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Afutti ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Fløjstrupvej 27, 8340 Malling
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 11 May 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde ejerandele i andre selskaber samt andre dertil knyttede investeringer efter ledelsens nærmere bestemmelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-05-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44047071 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500C5FFC6056AFR54
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fløjstrupvej 27, 8340 Malling
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
9,2%
▼ 3,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,98
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
74,3%
▼ 4,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-22,2%
▼ 22,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.375 | -2.500 | -2.000 |
| Resultat før skat | 329.530 | 416.020 | 422.094 |
| Årets resultat | 311.754 | 400.948 | 423.262 |
| Egenkapital | 3.379.498 | 3.135.244 | 2.795.296 |
| Aktiver i alt | 4.548.932 | 4.003.244 | 2.800.605 |
| Omsætningsaktiver | 2.319.772 | 1.283.754 | 1.168 |
| Kortfristet gæld | 1.169.434 | 868.000 | 5.309 |
| Gæld i alt | 1.169.434 | 868.000 | 5.309 |
| Soliditetsgrad | 74.3% | 78.3% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Annemette Berg Clement Siden 11 May 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Annemette Berg Clement Siden 11 May 2023Direktør
Produktionsenheder
1Afutti ApS
P-nr. 1029302703
Fløjstrupvej 27, 8340 Malling
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 639.655 DKK | 140.712 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.309 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Afutti ApS (CVR 44047071)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bestemmelse, knyttede, ledelsens.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.