Ripples at Eight Holding ApS
CVR 44 10 33 97 · Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Ripples at Eight Holding ApS har CVR-nummer 44103397. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Skovholmvej 6, 2920 Charlottenlund. Stiftet: 7. juni 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 104.770 kr., egenkapital 173.571 kr., aktiver i alt 197.607 kr. Soliditetsgraden på 87,8 % er lavere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 104.770 kr. er højere end hos 57 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Ripples at Eight Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Skovholmvej 6, 2920 Charlottenlund
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 7 Jun 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter, samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-01-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44103397 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skovholmvej 6, 2920 Charlottenlund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
60,4%
▲ 24,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,17
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
87,8%
▼ 12,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
164,9%
▲ 164,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | 0 |
| Resultat før skat | 103.673 | 39.557 | 169.244 |
| Årets resultat | 104.770 | 39.557 | 169.244 |
| Egenkapital | 173.571 | 108.801 | 209.244 |
| Aktiver i alt | 197.607 | 108.801 | 209.244 |
| Omsætningsaktiver | 28.077 | 6.310 | — |
| Kortfristet gæld | 24.036 | — | — |
| Gæld i alt | 24.036 | 108.801 | 209.244 |
| Soliditetsgrad | 87.8% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Camilla Holm Elkjær Siden 7 Jun 202350% Ejer
-
Kristine Sele Reinhard Siden 7 Jun 202350% Ejer
Ledelse
2-
Camilla Holm Elkjær Siden 7 Jun 2023Direktør
-
Kristine Sele Reinhard Siden 7 Jun 2023Direktør
Produktionsenheder
1Ripples at Eight Holding ApS
P-nr. 1029375999
Skovholmvej 6, 2920 Charlottenlund
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 53.557 DKK | 11.770 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 216.771 DKK | 47.674 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Ripples at Eight Holding ApS (CVR 44103397)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.