K. Mammen Holding ApS
CVR 44 13 52 72 · Hørsholm · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
K. Mammen Holding ApS har CVR-nummer 44135272. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lyngsø Alle 3, 2., 2970 Hørsholm. Stiftet: 22. juni 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.313 kr., årets resultat 574.326 kr., egenkapital 1.698.126 kr., aktiver i alt 2.014.059 kr. Soliditetsgraden på 84,3 % er lavere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 574.326 kr. er højere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som K. Mammen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lyngsø Alle 3, 2., 2970 Hørsholm
- Kommune
- HØRSHOLM
- Telefon
- 26203103
- Stiftet
- 22 Jun 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i dattervirksomheder samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-06-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44135272 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lyngsø Alle 3, 2., 2970 Hørsholm
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
33,8%
▲ 8,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,88
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
84,3%
▲ 2,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
100,1%
▲ 100,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.313 | -5.250 | -22.500 |
| Resultat før skat | 570.669 | 285.417 | 111.183 |
| Årets resultat | 574.326 | 287.079 | 112.833 |
| Egenkapital | 1.698.126 | 1.123.800 | 836.721 |
| Aktiver i alt | 2.014.059 | 1.372.215 | 925.322 |
| Omsætningsaktiver | 278.044 | 221.662 | 67.738 |
| Kortfristet gæld | 315.933 | 248.415 | 88.601 |
| Gæld i alt | 315.933 | 248.415 | 88.601 |
| Soliditetsgrad | 84.3% | 81.9% | 90.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Else Karina Mammen Siden 22 Jun 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Else Karina Mammen Siden 22 Jun 2023Direktør
Produktionsenheder
1K. Mammen Holding ApS
P-nr. 1029419163
Lyngsø Alle 3, 2., 2970 Hørsholm
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 519.660 DKK | 114.312 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 133.648 DKK | 29.392 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: K. Mammen Holding ApS (CVR 44135272)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver dattervirksomheder.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.