Best Solution ApS
CVR 44 13 83 79 · Hedehusene · Andre post- og kuréraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Best Solution ApS har CVR-nummer 44138379. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre post- og kuréraktiviteter (branchekode 532000). Adresse: Keglens Kvarter 30, 2640 Hedehusene. Stiftet: 25. juni 2023. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 205.875 kr., årets resultat -131.944 kr., egenkapital -108.454 kr., aktiver i alt 85.649 kr. Soliditetsgraden på -126,6 % er lavere end hos 91 % af de 439 virksomheder i branchen «Andre post- og kuréraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -131.944 kr. er lavere end hos 89 % af de 439 virksomheder i branchen «Andre post- og kuréraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 16 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Best Solution ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre post- og kuréraktiviteter (532000)
- Adresse
- Keglens Kvarter 30, 2640 Hedehusene
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 25 Jun 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-06-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44138379 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Keglens Kvarter 30, 2640 Hedehusene
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,44
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-126,6%
▲ 2.690,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
42,9%
▲ 42,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
439 virksomheder i «Andre post- og kuréraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 1.074.072 | 427.567 |
| Bruttoresultat | 205.875 | 243.992 | 156.894 |
| Resultat før skat | -131.944 | -231.228 | -49.361 |
| Årets resultat | -131.944 | -231.228 | -49.361 |
| Egenkapital | -108.454 | -240.398 | -9.361 |
| Aktiver i alt | 85.649 | 8.533 | 270.974 |
| Omsætningsaktiver | 85.649 | 8.533 | 270.974 |
| Kortfristet gæld | 194.103 | 248.931 | 280.335 |
| Gæld i alt | 194.103 | 248.931 | 280.335 |
| Soliditetsgrad | -126.6% | -2817.3% | -3.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Cecilie Tersløv Branco Siden 25 Jun 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Cecilie Tersløv Branco Siden 25 Jun 2023Direktør
Produktionsenheder
1Best Solution ApS
P-nr. 1029422946
Keglens Kvarter 30, 2640 Hedehusene
Andre post- og kuréraktiviteter (532000)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -231.228 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -49.361 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Best Solution ApS (CVR 44138379)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kuréraktiviteter, post.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.