Holm's 2023 ApS
CVR 44 14 42 04 · Jyderup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Holm's 2023 ApS har CVR-nummer 44144204. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lyngvej 19, 4450 Jyderup. Stiftet: 27. juni 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.307 kr., årets resultat 346.288 kr., egenkapital 1.327.667 kr., aktiver i alt 1.505.930 kr. Soliditetsgraden på 88,2 % er lavere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 346.288 kr. er højere end hos 69 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Holm's 2023 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lyngvej 19, 4450 Jyderup
- Kommune
- HOLBÆK
- Stiftet
- 27 Jun 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- direkte eller indirekte at drive virksomhed ved investering gennem ejerbesiddelser i andre kapitalselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-06-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44144204 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lyngvej 19, 4450 Jyderup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
26,1%
▲ 28,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,08
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
88,2%
▲ 4,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.516,3%
▲ 1.516,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.307 | -15.313 | 0 |
| Resultat før skat | 344.468 | -27.806 | 325.529 |
| Årets resultat | 346.288 | -24.451 | 325.529 |
| Egenkapital | 1.327.667 | 981.379 | 1.125.529 |
| Aktiver i alt | 1.505.930 | 1.176.736 | 1.195.573 |
| Omsætningsaktiver | 191.734 | 212.307 | 70.044 |
| Kortfristet gæld | 178.263 | 195.357 | 70.044 |
| Gæld i alt | 178.263 | 195.357 | 70.044 |
| Soliditetsgrad | 88.2% | 83.4% | 94.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Bettina Birthe Holm Siden 22 Sep 202550% Ejer
-
Peter Ove Holm Siden 22 Sep 202550% Ejer
Ledelse
1-
Peter Ove Holm Siden 27 Jun 2023Direktør
Produktionsenheder
1Holm's 2023 ApS
P-nr. 1029429568
Lyngvej 19, 4450 Jyderup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 62.492 DKK | 13.728 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 499.845 DKK | 109.956 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Holm's 2023 ApS (CVR 44144204)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejerbesiddelser, kapitalselskaber, gennem.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.