Medicals Holding ApS
CVR 44 16 19 31 · Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Medicals Holding ApS har CVR-nummer 44161931. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hans Edvard Teglers Vej 9, 1., 2920 Charlottenlund. Stiftet: 4. juli 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -1.801 kr., årets resultat 987.528 kr., egenkapital 3.598.714 kr., aktiver i alt 3.662.586 kr. Soliditetsgraden på 98,3 % er højere end hos 72 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 987.528 kr. er højere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Medicals Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hans Edvard Teglers Vej 9, 1., 2920 Charlottenlund
- Kommune
- GENTOFTE
- Telefon
- 93871132
- info@medicals.dk
- Stiftet
- 4 Jul 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i datterselskaber
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-07-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44161931 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845009FE47F60DD4B64
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hans Edvard Teglers Vej 9, 1., 2920 Charlottenlund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
27,4%
▼ 106,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
26,45
▲ 22,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,3%
▲ 25,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-73,8%
▼ 73,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.801 | — | — |
| Resultat før skat | 1.032.444 | 3.790.843 | — |
| Årets resultat | 987.528 | 3.771.186 | 0 |
| Egenkapital | 3.598.714 | 2.811.186 | 40.000 |
| Aktiver i alt | 3.662.586 | 3.841.770 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 1.689.162 | 3.761.770 | — |
| Kortfristet gæld | 63.872 | 1.030.584 | — |
| Gæld i alt | 63.872 | 1.030.584 | 40.000 |
| Soliditetsgrad | 98.3% | 73.2% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kasper Banke Kristensen Siden 4 Jul 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Kasper Banke Kristensen Siden 4 Jul 2023Direktør
Produktionsenheder
1Medicals Holding ApS
P-nr. 1029452144
Hans Edvard Teglers Vej 9, 1., 2920 Charlottenlund
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.187.064 DKK | 261.140 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 3.826.783 DKK | 841.874 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Medicals Holding ApS (CVR 44161931)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.