Rindum Engvej ApS
CVR 44 16 37 05 · Ikast · Gennemførelse af byggeprojekter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Rindum Engvej ApS har CVR-nummer 44163705. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Gennemførelse af byggeprojekter (branchekode 681200). Adresse: Navervej 10, 7430 Ikast. Stiftet: 4. juli 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 320.058 kr., årets resultat 226.609 kr., egenkapital 1.708.894 kr., aktiver i alt 1.948.160 kr. Soliditetsgraden på 87,7 % er højere end hos 89 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 226.609 kr. er højere end hos 70 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Rindum Engvej ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
- Adresse
- Navervej 10, 7430 Ikast
- Kommune
- IKAST-BRANDE
- Stiftet
- 4 Jul 2023
- Selskabskapital
- 45.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med projektudvikling, herunder køb og salg af fast ejendom, udlejning af fast ejendom samt anden beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion i fællesskab.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-08-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44163705 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Navervej 10, 7430 Ikast
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
13,3%
▲ 6,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
8,14
▲ 6,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
87,7%
▲ 58,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
139,1%
▲ 139,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1911 virksomheder i «Gennemførelse af byggeprojekter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 320.058 | 158.404 |
| Resultat før skat | 291.289 | 124.903 |
| Årets resultat | 226.609 | 94.785 |
| Egenkapital | 1.708.894 | 1.482.285 |
| Aktiver i alt | 1.948.160 | 5.144.833 |
| Omsætningsaktiver | 1.948.160 | 5.144.833 |
| Kortfristet gæld | 239.266 | 3.662.548 |
| Gæld i alt | 239.266 | 3.662.548 |
| Soliditetsgrad | 87.7% | 28.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
BLC HOLDING ApS Siden 23 Aug 202333,33% Ejer
-
DC HOLDING, HERNING ApS Siden 23 Aug 202333,33% Ejer
-
JBT Holding Herning ApS Siden 4 Jul 202333,33% Ejer
Ledelse
2-
Dennis Christensen Siden 31 Aug 2023Direktør
-
Jesper Bo Tranberg Siden 4 Jul 2023Direktør
Produktionsenheder
1Rindum Engvej ApS
P-nr. 1029455380
Navervej 10, 7430 Ikast
Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 136.928 DKK | 30.118 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Rindum Engvej ApS (CVR 44163705)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver projektudvikling, byggeprojekter, gennemførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.