KonForza Group ApS
CVR 44 17 55 17 · Aalborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
KonForza Group ApS har CVR-nummer 44175517. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Nålemagervej 1, 9000 Aalborg. Stiftet: 3. juli 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 55.367 kr., egenkapital 1.833.381 kr., aktiver i alt 2.178.663 kr. Soliditetsgraden på 84,2 % er lavere end hos 56 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 55.367 kr. er højere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som KonForza Group ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Nålemagervej 1, 9000 Aalborg
- Kommune
- AALBORG
- Stiftet
- 3 Jul 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i datterselskaber og associerede selskaber, at drive handels- og investeringsvirksomhed samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede bestyrelse.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-07-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44175517 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nålemagervej 1, 9000 Aalborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,0%
▼ 28,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,95
▲ 2,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
84,2%
▼ 1,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-90,0%
▼ 90,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — |
| Resultat før skat | 66.331 | 554.158 | 259.187 |
| Årets resultat | 55.367 | 552.107 | 260.211 |
| Egenkapital | 1.833.381 | 1.778.014 | 1.225.907 |
| Aktiver i alt | 2.178.663 | 2.064.376 | 1.350.650 |
| Omsætningsaktiver | 1.362.219 | 566.594 | 81.114 |
| Kortfristet gæld | 345.282 | 286.362 | 124.743 |
| Gæld i alt | 345.282 | 286.362 | 124.743 |
| Soliditetsgrad | 84.2% | 86.1% | 90.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
4-
GAUN HOLDING ApS Siden 20 Dec 202325% Ejer
-
Østgaard Invest ApS Siden 20 Dec 202325% Ejer
-
Scale Incubator ApS Siden 3 Jul 202310% Ejer
-
RENIMA Holding ApS Siden 20 Dec 202325% Ejer
Ledelse
6-
Søren Kjærulff Gaun Siden 3 Jul 2023Formand
-
Mike Hornshøj Vestergaard Siden 3 Jul 2023Bestyrelsesmedlem
-
Henrik Østgaard Siden 3 Jul 2023Direktør
-
Henrik Østgaard Siden 3 Jul 2023Bestyrelsesmedlem
-
Mads Klokkerholm Nielsen Siden 3 Jul 2023Bestyrelsesmedlem
-
Maria Ann Kjærgaard Østgaard Siden 3 Jul 2023Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1KonForza Group ApS
P-nr. 1029469411
Nålemagervej 1, 9000 Aalborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 895.493 DKK | 196.988 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 318.401 DKK | 70.048 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: KonForza Group ApS (CVR 44175517)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver handels, associerede, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.