Pilav boys ApS
CVR 44 23 85 94 · København V · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Pilav boys ApS har CVR-nummer 44238594. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Axeltorv 9, 1609 København V. Stiftet: 11. august 2023. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 757.845 kr., årets resultat 160.849 kr., egenkapital -18.434 kr., aktiver i alt 388.779 kr. Soliditetsgraden på -4,7 % er lavere end hos 67 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 160.849 kr. er højere end hos 66 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Pilav boys ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Axeltorv 9, 1609 København V
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 4
- Stiftet
- 11 Aug 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- restaurationsvirksomhed, samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-08-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44238594 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Axeltorv 9, 1609 København V
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,84
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-4,7%
▲ 111,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
173,4%
▲ 173,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 757.845 | 318.035 |
| Resultat før skat | — | — |
| Årets resultat | 160.849 | -219.283 |
| Egenkapital | -18.434 | -179.283 |
| Aktiver i alt | 388.779 | 154.322 |
| Omsætningsaktiver | 343.779 | 109.322 |
| Kortfristet gæld | 407.213 | 333.605 |
| Gæld i alt | 407.213 | 333.605 |
| Soliditetsgrad | -4.7% | -116.2% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Pilav Boys holding ApS Siden 13 May 2026100% Ejer
Ledelse
2-
Benyamin Jakobsen Siden 11 Aug 2023Direktør
-
Selahattin can Ertem Siden 11 Aug 2023Direktør
Produktionsenheder
1Pilav boys ApS
P-nr. 1029554079
Axeltorv 9, 1609 København V
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 4 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -210.008 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Pilav boys ApS (CVR 44238594)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restaurationsvirksomhed, caféer, servering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.