Tina Beyer 71 Holding ApS
CVR 44 24 63 84 · Holmegaard · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tina Beyer 71 Holding ApS har CVR-nummer 44246384. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hvedemarken 2B, 4684 Holmegaard. Stiftet: 8. august 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -21.907 kr., årets resultat 754.882 kr., egenkapital 3.464.081 kr., aktiver i alt 3.874.388 kr. Soliditetsgraden på 89,4 % er højere end hos 50 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 754.882 kr. er højere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tina Beyer 71 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hvedemarken 2B, 4684 Holmegaard
- Kommune
- NÆSTVED
- Stiftet
- 8 Aug 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, køb og salg af andele af anparter i andre selskaber og investeringsbeviser , samt udføre konsulentopgaver
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én af direktørerne.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-08-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44246384 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500E4ADC6DFD53D71
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hvedemarken 2B, 4684 Holmegaard
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
21,8%
▲ 2,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
5,35
▲ 4,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
89,4%
▲ 0,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
42,5%
▲ 42,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -21.907 | -11.695 | -10.030 |
| Resultat før skat | 809.626 | 532.020 | 736.454 |
| Årets resultat | 754.882 | 529.688 | 725.410 |
| Egenkapital | 3.464.081 | 2.776.698 | 2.308.010 |
| Aktiver i alt | 3.874.388 | 3.126.040 | 2.507.064 |
| Omsætningsaktiver | 2.196.090 | 371.052 | 183.026 |
| Kortfristet gæld | 410.307 | 349.342 | 199.054 |
| Gæld i alt | 410.307 | 349.342 | 199.054 |
| Soliditetsgrad | 89.4% | 88.8% | 92.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tina Beyer Christensen Siden 8 Aug 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Tina Beyer Christensen Siden 8 Aug 2023Direktør
Produktionsenheder
1Tina Beyer 71 Holding ApS
P-nr. 1029564163
Hvedemarken 2B, 4684 Holmegaard
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 870.796 DKK | 191.554 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Tina Beyer 71 Holding ApS (CVR 44246384)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver investeringsbeviser, konsulentopgaver, andele.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.