Renova. ApS
CVR 44 25 27 16 · Hedehusene · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Renova. ApS har CVR-nummer 44252716. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Katrinevej 7, 2640 Hedehusene. Stiftet: 22. august 2023. Status: aktiv. Antal ansatte: 19. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 4.448.194 kr., årets resultat 302.609 kr., egenkapital 503.408 kr., aktiver i alt 3.965.919 kr. Soliditetsgraden på 12,7 % er lavere end hos 76 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 302.609 kr. er højere end hos 78 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Renova. ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Katrinevej 7, 2640 Hedehusene
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Antal ansatte
- 19
- Telefon
- 53807479
- info@renovaaps.dk
- Hjemmeside
- renovaaps.dk
- Stiftet
- 22 Aug 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve Virksomhedens formål er at drive virksomhed med at udføre tømrer-, murer- og malerarbejde
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-08-06
- Sekundære brancher
- Murerarbejde (439100) Maleraktiviteter (433410) Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder (711210)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44252716 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Katrinevej 7, 2640 Hedehusene
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
60,1%
▼ 22,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,13
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
12,7%
▲ 2,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
64,3%
▲ 64,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 4.448.194 | 2.117.248 |
| Resultat før skat | 401.387 | 243.825 |
| Årets resultat | 302.609 | 184.183 |
| Egenkapital | 503.408 | 224.183 |
| Aktiver i alt | 3.965.919 | 2.126.883 |
| Omsætningsaktiver | 3.905.919 | 2.126.883 |
| Kortfristet gæld | 3.462.511 | 1.902.700 |
| Gæld i alt | 3.462.511 | 1.902.700 |
| Soliditetsgrad | 12.7% | 10.5% |
| Ansatte (gns.) | 12 | 6 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Renata Samson Siden 1 Nov 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Renata Samson Siden 16 Jan 2024Direktør
Produktionsenheder
1Renova. ApS
P-nr. 1029572344
Katrinevej 7, 2640 Hedehusene
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 24 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 266.521 DKK | 58.630 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Renova. ApS (CVR 44252716)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver malerarbejde, murer, virksomhedens.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.