JECI Holding ApS
CVR 44 28 28 60 · København K · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JECI Holding ApS har CVR-nummer 44282860. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Nansensgade 96, st. tv, 1366 København K. Stiftet: 4. september 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -21.719 kr., årets resultat 1.033.723 kr., egenkapital 2.231.588 kr., aktiver i alt 3.212.840 kr. Soliditetsgraden på 69,5 % er lavere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.033.723 kr. er højere end hos 83 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JECI Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Nansensgade 96, st. tv, 1366 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 4 Sep 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investere i kapitalandele og fungere som holdingselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-08-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44282860 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nansensgade 96, st. tv, 1366 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
46,3%
▼ 50,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,03
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
69,5%
▲ 16,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-20,0%
▼ 20,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | -21.719 | -10.051 |
| Resultat før skat | 1.020.740 | 1.279.861 |
| Årets resultat | 1.033.723 | 1.292.865 |
| Egenkapital | 2.231.588 | 1.332.865 |
| Aktiver i alt | 3.212.840 | 2.492.676 |
| Omsætningsaktiver | 32.031 | 725.049 |
| Kortfristet gæld | 981.252 | 1.159.811 |
| Gæld i alt | 981.252 | 1.159.811 |
| Soliditetsgrad | 69.5% | 53.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jesper Juul Andersen Siden 4 Sep 2023100% Ejer
Ledelse
3-
Bente la Cour Siden 14 Aug 2026Formand
-
Jesper Juul Andersen Siden 4 Sep 2023Adm. dir.
-
Jesper Juul Andersen Siden 14 Aug 2026Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1JECI Holding ApS
P-nr. 1029613687
Nansensgade 96, st. tv, 1366 København K
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.632.710 DKK | 359.194 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JECI Holding ApS (CVR 44282860)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Adresse ændret
26 Aug 2026Slotsvej 84, 2920 Charlottenlund → Nansensgade 96, st. tv, 1366 København K
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver investere, fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.