S. Nørgaard Invest ApS
CVR 44 32 71 39 · Løsning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
S. Nørgaard Invest ApS har CVR-nummer 44327139. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tranebovej 81, 8723 Løsning. Stiftet: 31. august 2023. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -20.147 kr., årets resultat 198.063 kr., egenkapital 3.374.053 kr., aktiver i alt 3.429.238 kr. Soliditetsgraden på 98,4 % er højere end hos 72 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 198.063 kr. er højere end hos 63 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som S. Nørgaard Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tranebovej 81, 8723 Løsning
- Kommune
- HEDENSTED
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 31 Aug 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele og anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-08-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44327139 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 636700T6TBT1PP3ZEQ80 Øverste modervirksomhed: Jette Nørgaard Vejle ApS
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tranebovej 81, 8723 Løsning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
5,9%
▼ 2,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
62,14
▲ 59,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,4%
▲ 0,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-30,5%
▼ 30,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -20.147 | -15.018 | -11.357 |
| Resultat før skat | 255.593 | 365.232 | -25.157 |
| Årets resultat | 198.063 | 284.880 | -19.622 |
| Egenkapital | 3.374.053 | 3.239.290 | 2.978.586 |
| Aktiver i alt | 3.429.238 | 3.311.639 | 2.978.586 |
| Omsætningsaktiver | 3.429.238 | 171.480 | 1.843.323 |
| Kortfristet gæld | 55.185 | 72.349 | — |
| Gæld i alt | 55.185 | 72.349 | 2.978.586 |
| Soliditetsgrad | 98.4% | 97.8% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Simon Nørgaard Mikkelsen Siden 31 Aug 202390% Ejer
-
Jette Nørgaard Vejle ApS Siden 7 Dec 20230% Ejer
Ledelse
1-
Jette Nørgaard Siden 31 Aug 2023Direktør
Produktionsenheder
1S. Nørgaard Invest ApS
P-nr. 1029680899
Tranebovej 81, 8723 Løsning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 340.075 DKK | 73.979 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -25.157 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: S. Nørgaard Invest ApS (CVR 44327139)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Koncern
Fra ejerskab registreret i GLEIF (LEI)Øverste modervirksomhed
Søstervirksomheder
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.