IT Comply ApS
CVR 44 35 51 32 · København NV · Computerprogrammering · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
IT Comply ApS har CVR-nummer 44355132. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Computerprogrammering (branchekode 621000). Adresse: Ringertoften 8, st. th, 2400 København NV. Stiftet: 5. oktober 2023. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.094.194 kr., årets resultat 270.115 kr., egenkapital 309.421 kr., aktiver i alt 512.837 kr. Soliditetsgraden på 60,3 % er højere end hos 57 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 270.115 kr. er højere end hos 78 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som IT Comply ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Computerprogrammering (621000)
- Adresse
- Ringertoften 8, st. th, 2400 København NV
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 1
- taali@outlook.dk
- Stiftet
- 5 Oct 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- formueforvaltning, samt andre investeringer og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-05-07
- Sekundære brancher
- Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter (622000)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44355132 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 984500BB9C6AAB68BD40
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ringertoften 8, st. th, 2400 København NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
87,3%
▲ 24,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,06
▼ 1,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
60,3%
▲ 15,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
304,3%
▲ 304,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4771 virksomheder i «Computerprogrammering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 1.094.194 | 526.448 |
| Resultat før skat | 359.748 | 88.415 |
| Årets resultat | 270.115 | 66.806 |
| Egenkapital | 309.421 | 106.806 |
| Aktiver i alt | 512.837 | 239.517 |
| Omsætningsaktiver | 12.837 | 239.517 |
| Kortfristet gæld | 203.416 | 132.711 |
| Gæld i alt | 203.416 | 132.711 |
| Soliditetsgrad | 60.3% | 44.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Talha Amjad Ali Siden 5 Oct 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Talha Amjad Ali Siden 5 Oct 2023Adm. dir.
Produktionsenheder
1IT Comply ApS
P-nr. 1029718454
Ringertoften 8, st. th, 2400 København NV
Computerprogrammering (621000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 91.245 DKK | 20.064 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: IT Comply ApS (CVR 44355132)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueforvaltning, computerprogrammering, computerkonsulentbistand.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.