Tonomme Holding ApS
CVR 44 38 21 56 · Kastrup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tonomme Holding ApS har CVR-nummer 44382156. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ladegårdsvej 6, 2770 Kastrup. Stiftet: 9. oktober 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -12.318 kr., årets resultat 839.839 kr., egenkapital 4.544.935 kr., aktiver i alt 11.014.078 kr. Soliditetsgraden på 41,3 % er lavere end hos 77 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 839.839 kr. er højere end hos 80 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tonomme Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ladegårdsvej 6, 2770 Kastrup
- Kommune
- TÅRNBY
- Telefon
- 70207820
- Stiftet
- 9 Oct 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i dattervirksomheder og at udøve virksomhed med formueforvaltning og beslægtet virksomhed hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-10-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44382156 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845005LC3D0B8TDD197
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ladegårdsvej 6, 2770 Kastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
18,5%
▼ 16,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,67
▼ 1,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
41,3%
▼ 29,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-36,3%
▼ 36,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -12.318 | -12.011 | -26.366 |
| Resultat før skat | 839.839 | 1.318.763 | 1.973.586 |
| Årets resultat | 839.839 | 1.318.763 | 1.969.925 |
| Egenkapital | 4.544.935 | 3.772.597 | 2.514.834 |
| Aktiver i alt | 11.014.078 | 5.327.205 | 2.524.834 |
| Omsætningsaktiver | 10.781.278 | 5.094.405 | 2.292.034 |
| Kortfristet gæld | 6.469.143 | 1.554.608 | 10.000 |
| Gæld i alt | 6.469.143 | 1.554.608 | 10.000 |
| Soliditetsgrad | 41.3% | 70.8% | 99.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Thomas Hartmann Johansen Siden 9 Oct 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Hartmann Johansen Siden 9 Oct 2023Direktør
Produktionsenheder
1Tonomme Holding ApS
P-nr. 1029770472
Ladegårdsvej 6, 2770 Kastrup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -26.366 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Tonomme Holding ApS (CVR 44382156)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver dattervirksomheder, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.