Alliance Event ApS
CVR 44 42 64 63 · Skovlunde · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Alliance Event ApS har CVR-nummer 44426463. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Meterbuen 9, 2740 Skovlunde. Stiftet: 11. november 2023. Status: aktiv. Antal ansatte: 6. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.413.271 kr., årets resultat -326.862 kr., egenkapital 178.169 kr., aktiver i alt 815.825 kr. Soliditetsgraden på 21,8 % er højere end hos 50 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -326.862 kr. er lavere end hos 87 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Alliance Event ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Meterbuen 9, 2740 Skovlunde
- Kommune
- BALLERUP
- Antal ansatte
- 6
- Stiftet
- 11 Nov 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udlejning af selskabslokaler og restaurationsvirksomhed og beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-11-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44426463 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Meterbuen 9, 2740 Skovlunde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-183,5%
▼ 275,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,77
▼ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
21,8%
▼ 27,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-170,3%
▼ 170,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 1.413.271 | 1.710.252 |
| Resultat før skat | -326.862 | 596.193 |
| Årets resultat | -326.862 | 465.031 |
| Egenkapital | 178.169 | 505.031 |
| Aktiver i alt | 815.825 | 1.022.921 |
| Omsætningsaktiver | 492.511 | 750.375 |
| Kortfristet gæld | 637.656 | 517.890 |
| Gæld i alt | 637.656 | 517.890 |
| Soliditetsgrad | 21.8% | 49.4% |
| Ansatte (gns.) | 6 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Fuat Atici Siden 11 Nov 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Fuat Atici Siden 11 Nov 2023Direktør
Produktionsenheder
1Alliance Event ApS
P-nr. 1029827520
Meterbuen 9, 2740 Skovlunde
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 3 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 596.193 DKK | 131.142 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Alliance Event ApS (CVR 44426463)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver selskabslokaler, restaurationsvirksomhed, caféer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.