Farao Holding ApS
CVR 44 43 90 93 · Kolding · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Farao Holding ApS har CVR-nummer 44439093. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Birkemose Allé 37, 1., 6000 Kolding. Stiftet: 17. november 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -3.596 kr., årets resultat 1.287.766 kr., egenkapital 5.027.256 kr., aktiver i alt 15.214.059 kr. Soliditetsgraden på 33,0 % er lavere end hos 80 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.287.766 kr. er højere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Farao Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Birkemose Allé 37, 1., 6000 Kolding
- Kommune
- KOLDING
- info@farao.dk
- Stiftet
- 17 Nov 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i datterselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-11-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44439093 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Birkemose Allé 37, 1., 6000 Kolding
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
25,6%
▲ 2,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,47
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
33,0%
▼ 5,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
51,7%
▲ 51,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | 0 |
| Bruttoresultat | -3.596 | -25.083 | -17.125 |
| Resultat før skat | 1.287.766 | 848.777 | 2.850.713 |
| Årets resultat | 1.287.766 | 848.777 | 2.850.713 |
| Egenkapital | 5.027.256 | 3.739.490 | 2.890.713 |
| Aktiver i alt | 15.214.059 | 9.689.315 | 6.129.937 |
| Omsætningsaktiver | 4.769.806 | 630.039 | 39.116 |
| Kortfristet gæld | 10.186.803 | 3.678.767 | 610.691 |
| Gæld i alt | 10.186.803 | 5.949.825 | 3.239.224 |
| Soliditetsgrad | 33% | 38.6% | 47.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Søren Sundahl Siden 17 Nov 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Søren Sundahl Siden 17 Nov 2023Adm. dir.
Produktionsenheder
1Farao Holding ApS
P-nr. 1029843631
Birkemose Allé 37, 1., 6000 Kolding
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -24.859.055 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -97.026 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Farao Holding ApS (CVR 44439093)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver datterselskab.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.