AnCo Invest ApS
CVR 44 51 01 54 · Daugård · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
AnCo Invest ApS har CVR-nummer 44510154. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Mælkevejen 12, 8721 Daugård. Stiftet: 19. december 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -44.735 kr., årets resultat 266.001 kr., egenkapital 8.973.220 kr., aktiver i alt 9.123.667 kr. Soliditetsgraden på 98,4 % er højere end hos 72 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 266.001 kr. er højere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som AnCo Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Mælkevejen 12, 8721 Daugård
- Kommune
- HEDENSTED
- Stiftet
- 19 Dec 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele og anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-06-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44510154 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 1595X6AUJ6PAQFWVJM24
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mælkevejen 12, 8721 Daugård
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,0%
▼ 0,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
60,64
▼ 45,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,4%
▼ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-14,6%
▼ 14,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -44.735 | -16.623 | -10.000 |
| Resultat før skat | 343.045 | 399.187 | -6.393 |
| Årets resultat | 266.001 | 311.387 | -4.987 |
| Egenkapital | 8.973.220 | 8.774.724 | 8.524.340 |
| Aktiver i alt | 9.123.667 | 8.858.306 | 8.534.340 |
| Omsætningsaktiver | 9.123.667 | 8.858.306 | 8.534.340 |
| Kortfristet gæld | 150.447 | 83.582 | 10.000 |
| Gæld i alt | 150.447 | 83.582 | 10.000 |
| Soliditetsgrad | 98.4% | 99.1% | 99.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Carl-Jørgen Jensen Siden 19 Dec 20230% Ejer
-
Casper Jensen Siden 19 Dec 202390% Ejer
Ledelse
1-
Carl-Jørgen Jensen Siden 19 Dec 2023Direktør
Produktionsenheder
1AnCo Invest ApS
P-nr. 1029936079
Mælkevejen 12, 8721 Daugård
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 392.794 DKK | 86.394 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -6.393 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: AnCo Invest ApS (CVR 44510154)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.