Brandrådgiver Holding ApS
CVR 44 54 46 44 · Dragør · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Brandrådgiver Holding ApS har CVR-nummer 44544644. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hvedestykket 2, 2791 Dragør. Stiftet: 27. december 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -20.501 kr., årets resultat 1.631.132 kr., egenkapital 799.030 kr., aktiver i alt 1.492.000 kr. Soliditetsgraden på 53,6 % er lavere end hos 73 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.631.132 kr. er højere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Brandrådgiver Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hvedestykket 2, 2791 Dragør
- Kommune
- DRAGØR
- Stiftet
- 27 Dec 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- erhverve, eje og afhænde unoterede og noterede kapitalandele samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-12-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44544644 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500F70B81EFB6C721
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hvedestykket 2, 2791 Dragør
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
204,1%
▼ 868,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,08
▲ 1,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
53,6%
▲ 45,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
124,0%
▲ 124,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -20.501 | -28.564 | -12.250 |
| Resultat før skat | 1.639.719 | 721.888 | -12.250 |
| Årets resultat | 1.631.132 | 728.326 | -10.050 |
| Egenkapital | 799.030 | 67.898 | 29.950 |
| Aktiver i alt | 1.492.000 | 797.113 | 45.365 |
| Omsætningsaktiver | 1.438.000 | 757.113 | 5.365 |
| Kortfristet gæld | 692.970 | 729.215 | 15.415 |
| Gæld i alt | 692.970 | 729.215 | 15.415 |
| Soliditetsgrad | 53.6% | 8.5% | 66% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mikkel Baarts Thorsdal Siden 27 Dec 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Mikkel Baarts Thorsdal Siden 27 Dec 2023Direktør
Produktionsenheder
1Brandrådgiver Holding ApS
P-nr. 1029977077
Hvedestykket 2, 2791 Dragør
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.954.923 DKK | 650.078 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 13.384 DKK | 2.926 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Brandrådgiver Holding ApS (CVR 44544644)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver afhænde, noterede, unoterede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.