FamRosager 1 Aps
CVR 44 57 39 97 · Haderslev · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
FamRosager 1 Aps har CVR-nummer 44573997. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (branchekode 702000). Adresse: Parkvej 23, 6100 Haderslev. Stiftet: 18. januar 2024. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (1. april 2025 – 31. marts 2026): bruttofortjeneste 1.705.689 kr., årets resultat 640.002 kr., egenkapital 1.353.470 kr., aktiver i alt 1.498.396 kr. Soliditetsgraden på 90,3 % er højere end hos 74 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 640.002 kr. er højere end hos 84 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som FamRosager 1 Aps? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
- Adresse
- Parkvej 23, 6100 Haderslev
- Kommune
- HADERSLEV
- Antal ansatte
- 2
- Stiftet
- 18 Jan 2024
- Selskabskapital
- 110.000 DKK
- Formål
- konsulentvirksomhed, samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-01-18
- Binavne
- Rosager Cloud Infrastructure Consulting ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44573997 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500D8E19L5OHLYV18
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Parkvej 23, 6100 Haderslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
47,3%
▼ 37,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
10,34
▲ 6,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
90,3%
▲ 19,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
6,1%
▲ 6,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
11946 virksomheder i «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 1.705.689 | 1.271.285 |
| Resultat før skat | 827.398 | 775.134 |
| Årets resultat | 640.002 | 603.468 |
| Egenkapital | 1.353.470 | 713.468 |
| Aktiver i alt | 1.498.396 | 1.009.391 |
| Omsætningsaktiver | 1.498.396 | 1.009.391 |
| Kortfristet gæld | 144.926 | 295.923 |
| Gæld i alt | 144.926 | 295.923 |
| Soliditetsgrad | 90.3% | 70.7% |
| Ansatte (gns.) | 2 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Birger Ray Rosager Siden 18 Jan 202450% Ejer
-
Heidrun Rosager Siden 18 Jan 202450% Ejer
Ledelse
1-
Birger Ray Rosager Siden 18 Jan 2024Direktør
Produktionsenheder
1FamRosager 1 Aps
P-nr. 1030018105
Parkvej 23, 6100 Haderslev
Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 780.375 DKK | 171.666 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: FamRosager 1 Aps (CVR 44573997)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver konsulentvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.